2018 tennis season finished with a bang with the Headstone Tennis Club Awards evening on Friday 12 October! After Headstone’s famous BBQ, the hard work and effort put throughout the tennis season was rewarded with the winners of all the tournaments were celebrated.

Congratulations to all who took part in all the competitions and the winners of the various categories are listed below.

The tennis continues during the winter with Social Tennis and Winter Leagues in full throttle.

It could be your name in shining lights next year, so get on practising on the courts!

ADULT TROPHY WINNERS 2018

 

MENS SINGLES WINNER

 

JAMES LOFTHOUSE
MENS SINGLES R/UP

 

ANTHONY FREELY
MENS CHAMPIONSHIP PLATE WINNER RAGEL NAIR
LADIES SINGLES WINNER

 

TINA MURRAY
LADIES SINGLES R/UP

 

OLGA FREELY
LADIES CHAMPIONSHIP PLATE WINNER MIRANDA KEELEY
MENS DOUBLES WINNERS

 

ANTHONY FREELY

ASHRAF MIAH

LADIES DOUBLES WINNERS

 

JAS BHANDARI

OLGA FREELY

MIXED DOUBLES WINNERS

 

ANTHONY FREELY

MIRANDA KEELEY

CENTENARY SHIELD

MENS VETS DOUBLES

DAVID CHARMAN

YASIN KHANDWALLA

FRED ADAMS (MENS) WINNER

 

PHIL FREELY
FRED ADAMS (LADIES) WINNER

 

MOLLY FROST
LILY NICKELS (MENS) WINNER

 

JAMES LOFTHOUSE

 

LILY NICKELS (LADIES) WINNER

 

JAS BHANDARI
CHRIS BROWN TROPHY

 

SACHIN GARG

TINA MURRAY

NORMAN PLATE

 

GIRISH SHAH

CULRAIN OFORI

JUBILEE TOURNAMENT

 

TINA MURRAY

OLGA FREELY

 

JOLLY GOOD CLUB MEMBER

TO BE PRESENTED BY LAST YEARS WINNER

MIRANDA KEELEY

 

 

NITIN AGGARWAL

 

JUNIOR CHAMPIONSHIP 2018

EVENT WINNER RUNNER UP
10&U MIXED SINGLES AGASTYA JAISSWAL OLIVER ISHERWOOD
10 & U MIXED DOUBLES AYUSH SHAH & JOSHUA SCHUTTE ETHAN ISHERWOOD & AGASTYA JAISSWAL
12&U BOYS SINGLES RYAN BHASIN AGASTYA JAISSWAL
12 & U BOYS DOUBLES OLIVER ISHERWOOD & RYAN BHASIN AGASTYA JAISSWAL & JOSH SCHUTTE
12&U GIRLS SINGLES NATALIA KRAUZ AYESHA KHANDWALLA
12&U GIRLS DOUBLES NATALIA KRAUZ & TARA RAI AYESHA KHANDWALLA & SHAUNA GARG
14&U BOYS SINGLES ALEJANDRO TO-SALVATIERRA RYAN BHASIN
14&U BOYS DOUBLES OLIVER LAM & ETHAN KEARNES JAMES OUTTRIM & ALEJANDRO TO-SALVATIERRA
14&U GIRLS SINGLES NATALIA KRAUZ AYESHA KHANDWALLA
14&U GIRLS DOUBLES NATALIA KRAUZ & AYESHA KHANDWALLA DIYA & SHREYA SHAH
16&U BOYS SINGLES TOBY DEAL ADARSH PATEL
16&U BOYS DOUBLES ADARSH PATEL &

TOBY DEAL

CAMERON BIRCH & SURAJ MISTRY
16&U GIRLS SINGLES MAYA PASSMORE KASHVI PANTA
16&U GIRLS DOUBLES JUI ZAVERI &

KASHVI PANTA

RIA SHAH &

SHREYA SHAH

18&U BOYS SINGLES MIGUEL CRUZ TOBY DEAL
18&U BOYS DOUBLES    
12&U MIXED DOUBLES    
14&U MIXED DOUBLES    
16&U MIXED DOUBLES    
18&U MIXED DOUBLES    
  2018  
MOST IMPROVED BOY TOBY DEAL  
MOST IMPROVED GIRL SHREYA SHAH  
SONIA PALMER TROPHY RITA FREELY  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *